Sübhaneke duası

Please log in or register to like posts.
News

Namaz duaları içerisinde yer alan Sübhaneke duası özellikle anlam yönünden büyük önem arz etmektedir. Namaz sureleri içerisinde yer alan Sübhaneke duasını ezberlemek isteyen kişiler için Sübhaneke anlamı ve Sübhaneke tecvitli okunuşu hakkında bilgi vermek istiyoruz. Okur yazarlığınız yoksa sayfamızda bulunan videoyu defalarca dinleyerek duayı ezberleyebilirsiniz.

Sübhaneke Duası Okunuşu

Subhânekellâhumme ve bi hamdik ve tebârakesmuk ve teâlâ cedduk (ve celle senâuk) ve lâ ilâhe ğayruk.

Not: Ve celle senâük sadece cenaze namazlarında okunmaktadır.

Sübhaneke Duasının Anlamı: Allah’ım! Sen eksik sıfatlardan pak ve uzaksın. Seni daima böyle tenzih eder ve överim. Senin adın mübarektir. Varlığın her şeyden üstündür. Senden başka ilah yoktur.

Birçoğunuz Sübhaneke duası duasını ezbere biliyor olsa da eminiz ki çoğunuz bu duanın ne anlama geldiğini bilmiyordu. Artık hazırladığımız makale sayesinde bu duanın ne anlama geldiğini de öğrendiniz. Duanın anlamını unutmamak için bildiğiniz duaların anlamalarına zaman zaman bakın. Bu sayede öğrendikleriniz aklınızda daha uzun süre kalacaktır.

Sübhaneke Duasının Tecvitli Okunuşu

Sübhaneke duasının tecvitli okunuşunu anlatmamız için tüm tecvit kurallarını açıklamamız gerekiyor. Böyle bir şeyi uzunca anlatmamız çoğunuzun kafasının karışmasına neden olur. Bu yüzden tecvit konusunda bilgisi olmayan kişiler aşağıda yer alan videodaki duayı sürekli olarak dinlemelidir ve tekrarlar yapmalıdır. Bir süre sonra diliniz alışacağı için sizler de Sübhaneke duasını tecvitli bir şekilde okumaya başlayabilirsiniz.

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

Kim beğenmedi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir